Czy po spowiedzi trzeba iść na mszę

Pobierz

Przypominamy bowiem, że zgodnie z prawem kanonicznym:.Można.. To za tamto, bilans musi się zgadzać, robić to czy tamto bo będzie grzech i (o zgrozo) trzeba będzie się spowiadać.. Przestrzegam jednak przed "religijną buchalterią".. Ale chodzi mi tylko o jakieś w miarę dyskretne i kulturalne wychodzenie, bo na samo pytanie odpowiedź jest jednoznaczna: oczywiście, że można wyjść.Jeżeli idzie się do spowiedzi nie trzeba iść na mszę (Powiedzmy jest 1 piątek miesiąca) Trzeba iść wtedy w najbliższą niedzielę.. Proszę czekać.. 0. odpowiedział (a) 20.12.2015 o 20:01: Przepraszam za pomyłkę i dzięki za odpowiedź.Zobacz 4 odpowiedzi na pytanie: Czy w 1 piątek miesiąca trzeba iść na mszę po spowiedzi?. Z praktyką 9. pierwszych piątków miesiąca związane są bardzo konkretne obietnice Pana Jezusa.. Opuściłem niedzielną mszę.. Przepisy kanoniczne nie nakładają na wiernych obowiązku spowiedzi przed każdą przyjmowaną komunią świętą.. Warto o nich pamiętać.Pójść można, choćby przez ciekawość.. Nie ma nakazu, zatem w praktyce Kościół pozostawia tę decyzję naszemu sumieniu.. W tym kontekście sakrament pokuty i pojednania oraz sakrament Eucharystii nie łączą się ze sobą.Nie musisz iść na mszę po spowiedzi, ale jak nie pójdziesz na mszę w niedzielę to masz grzech, więc bez sensu, lepiej iść do spowiedzi w poniedziałek.. W Kościele rzymskokatolickim nie ma żadnych przepisów, które nakładałby na penitenta obowiązek udziału we Mszy Św. tuż po spowiedzi..

Czy po spowiedzi trzeba zostać na Mszy Świętej?

Do spowiedzi przystępujemy nie tylko aby wyliczyć grzechy.Dodaje, że 1 stycznia za publiczne odmówienie hymnu Przyjdź Duchu Święty (Veni Creator) można uzyskać odpust zupełny czyli darowanie całej, przewidzianej kary za grzechy już odpuszczone co do winy w sakramencie spowiedzi.. Zakończona rozgrzeszeniem spowiedź nie zobowiązuje nas do przyjęcia komunii świętej, ale daje nam taką możliwość.. Chodzi więc raczej o praktyczną stronę, a nie teoretyczną.. Na te pytania odpowiedział ksiądz Przemysław Krawiec.Bonus: odpowiadamy na często pojawiające się pytanie: czy każda wieczorna msza sobotnia "zalicza" się za niedzielną?. Czy w trakcie trwania pandemii uczestnictwo w nabożeństwie jest obowiązkowe?. Odpust ten można uzyskać, spełniając zwykłe warunki, a więc: brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, stan po spowiedzi sakramentalnej i przyjęcie Komunii Świętej oraz odmówienie modlitwy w intencjach papieskich..

Muszę od razu iść do spowiedzi?Nie trzeba, ale jak najbardziej można.

Sens uczestnictwa w mszy jest inny niż buchalteria.. czy mogę iść do spowiedzi i powiedzieć, że nie zdążyłem odprawić tej poprzedniej pokuty, czy muszę ją odprawić, dopiero będę mógł .Odpust ten można uzyskać, spełniając zwykłe warunki, a więc: brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, stan po spowiedzi sakramentalnej i przyjęcie Komunii Świętej oraz odmówienie .Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Czy można iść do kościoła tylko na spowiedź, a nie na całą Mszę?Weź udział w ankiecie Czy można iść do kościoła tylko na spowiedź, a nie na całą Mszę?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt